Pobierz najnowszą wersję flashplayer'a Flash
Seazonenews
Pobierz najnowszą wersję flashplayer'a Flash

Dirt Windsurfing


W przeszłości testowałem wiele konsturkcji rollboardów. Nawet sam je produkowałem w swoim czasie. Jednak wrażenia z jazdy na mountainboardzie z żaglem przeszły moje najśmielsze oczekiwania! Miękka deska o obniżonym środku ciężkości daje się kontrolować przy każdej prędkości na betonie! Pełna kontrola w poślizgu na trawie. Pierwszego dnia, jak tylko to czerwone cudo wpadło w moje ręce, przetestowałem je właśnie na drodze z trawiastym poboczem. Bawiłem się w symulację jazdy na fali: rozpęd na drodze, odpadam, wjazd z pełnym impetem na pobocze na którym wykonuję ostry skręt na wiatr - cutbacka;-) - deska wpada w lekki poślizg i łapie przyczepność po powrocie na beton. Wrażenia rodem z jazdy na fali gwarantowane;-) Nawet zakonnice były zaskoczone;-)


Kolejna sesja to już full dirt. Ustawiliśmy małą skocznię. Pierwsze air’y – poziom adrenaliny podskoczył do pożądanego. Technika skoku inna niż na wodzie. Trzeba trzymać środek ciężkości bardziej nad deską. Odchylenie do tyłu może być niebezpieczne… Na razie bez wielkich manewrów, gdyż pod spodem twarda gleba a nie woda…

Na trawie też można się pobawić w kontrolowane skręty z poślizgiem. Nie ma to jak zarzucić trochę spray’u piaskowego;-)


Czas na freestyle: pierwsze podejścia, odbicie, rotacja pod wiatr, pół obrotu, jazda tyłem po zawietrznej stronie żagla przez ułamek sekundy, drugie odbicie, dokręcona rotacja i flaka gotowa!!!Nic dodać nic ująć. Mountainboard w połączeniu z nowym Simmerem Vision 5.0 dostarczył mi wrażeń nie gorszych niż z wody! Jest to najlepsza symulacja windsurfingu z jaką się do tej pory spotkałem!

Ostatnie 5 zdjęć w galerii to sekwencja odjechanej flaki! Sprawdźcie to;-)

GALERIA ZDJĘĆ - DIRT WINDSURFING

Mrówa

Fot. Mikołaj Molenda

Data publikacji w serwisie: 2007-04-15
Strony: 1